مجتمع فرهنگی آموزشی خواجه نصیر از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی همراه ما باشید

  • رتبه دوم جشنواره آمادگی دفاعی استان

تجلیل از دانش آموزان

روز دانش آموز گرامی باد

لینک ورود به ابتدایی

لینک ورود به دوره دوم متوسطه

خدمات مجموعه خواجه نصیر به شما
بصورت آنلاین و با کادری مجرب

کنکور سراسری

کسب رتبه علمی خوب در کنکور

هر ساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مجموعه خواجه نصیر با کسب رتبه کنکور خوب به دانشگاه های مطرح ایران می روند  که این باعث افتخار این مجموعه می باشد

ارزیابی دانش آموزان

ارائه گزارش روند تحصیلی

ارائه گزارش روند تحصیلی دانش آموز به اولیا محترم و خود دانش آموز برای ارزیابی روند تحصیلی وی

تیم آموزشی

دبیران مطرح کشوری

دارای کادر آموزشی فوق العاده که جزو برجسته ترین دبیران در کشور محسوب میشوند و در رشد تحصیلی دانش آموز تاثیر گذار هستند

عملکرد موفقیت آمیز

عملکرد موفق

دارای عملکرد موفق در آموزش و پرورش دانش آموزان همراه با کارنامه موفق در زمینه های علمی و فرهنگی 

مشاوره تحصیلی

برای انتخاب رشته

همراه با مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته مورد علاقه دانش آموز برای آینده تحصیلی او

سطح علمی بالا

برای کسب موفقیت

برای کسب موفقیت در کنکور سراسری ، نیاز به سطح علمی بالا برای رسیدن به موفقیت هستید ...

ما خواجه نصیر هستیم و شما را به اوج میرسانیم...

هدف اصلی مجمموعه خواجه نصیر تربیت و تحصیل دانش آموزان در زمینه های علمی و فرهنگی میباشد و در این زمینه قدم های بزرگی را برداشته است.

60+


دوره آموزشی آنلاین و آفلاین

10


دبیران نمونه کشوری

1,000+


قبولی دانشگاه های دولتی 

کلاس های آنلاین و فیلم های آموزشی دبیران ارجمند را میتوانید در گزینه های منو انتخاب کنید

برای دیدن آخرین اخبار میتوانید وارد منو آخرین اخبار شوید و همچنین جدید اطلاعیه های مجتمع خواجه نصیر را میتوانید در بخش زیر مشاهده کنید

زمان باقی مانده برای ثبت نام

برای پیوستن به کلاس های آنلاین و باخبر بودن از اطلاعیه های مجموعه زمان کمی دارید ...
پس هرچه زودتر ثبت نام کنید 

معرفی خواجه نصیر الدین طوسی در چند جمله

'ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن طوسی مشهور به خواجه نصیرالدین (زادهٔ شنبه، ۵ اسفند ۵۷۹ در طوس - درگذشتهٔ دوشنبه ۱۱ تیر ۶۵۳ در بغداد) شاعر،همه‌چیزدان، فیلسوف، متکلم، فقیه، ستاره‌شناس، اندیشمند، ریاضیدان، منجم، پزشک و معمار ایرانی قرن هفتم قمری است. کنیه‌اش «ابوجعفر» و به القابی چون «نصیرالدین»، «محقق طوسی»، «استاد البشر» و «خواجه» شهرت دارد. وی فلسفه مشایی را که پس از ابن سینا در ایران رو به افول گذاشته بود، بار دیگر احیا کرد. وی مجموعه آرا و دیدگاه‌های کلامی شیعه را در کتاب تجرید الاعتقاد گرد آورد.

او رصدخانه مراغه را ساخت و در کنار آن کتابخانه‌ای به‌وجود آورد که نزدیک به چهل هزار جلد کتاب در آن بوده‌است.او با پرورش شاگردانی (همچون قطب الدین شیرازی) و گردآوری دانشمندان ایرانی عامل انتقال تمدن و دانش‌های ایران پیش از مغول به آیندگان شد.وی یکی از گسترش دهندگان علم مثلثات است که در سده ۱۶ میلادی کتاب‌های مثلثات او به زبان فرانسه ترجمه گردید.

روزهای کودکی و نوجوانی خواجه توسی در شهر توس سپری شد. وی در این روزها پس از خواندن و نوشتن، قرائت قرآن، قواعد زبان عربی و فارسی، معانی و بیان و حدیث را نزد پدر خویش آموخت. پس از آن به توصیه پدر، نزد دایی‌اش «نورالدین علی بن محمد شیعی» که از دانشمندان نامور در ریاضیات، حکمت و منطق بود، به فراگیری آن علوم پرداخت. سپس با راهنمایی پدر در محضر «کمال الدین محمد حاسب» که از دانشوران نامی در ریاضیات بود، به تحصیل پرداخت اما هنوز چند ماهی نگذشته بود که استاد آهنگ سفر کرد و آورده‌اند که وی به پدر او چنین گفت: من آنچه می‌دانستم به او (خواجه نصیر) آموختم و اکنون سؤالهایی می‌کند که گاه پاسخش را نمی‌دانم!

پس از چندی دایی پدرش «نصیرالدین عبدالله بن حمزه» که تبحر ویژه‌ای در علوم رجال، درایه و حدیث داشت، به توس آمد و خواجه در نزد او به کسب علوم پرداخت. گرچه او موفق به فراگیری مطالب جدیدی از استاد نشد، اما هوش و استعداد وافرش شگفتی و تعجب استاد را برانگیخت به گونه‌ای که به او توصیه کرد تا به منظور استفاده‌های علمی بیشتر به نیشابور مهاجرت کند. او در شهر توس و به دست استادش «نصیر الدین عبدالله بن حمزه» لباس عالمان دین را بر تن کرد و از آن پس به لقب «نصیرالدین» از سوی استاد مفتخر شد.

خواجه سپس به نیشابور پای نهاد و به توصیه دایی پدر به مدرسه سراجیه رفت و مدت یک سال نزد سراج الدین قمری که از استادان بزرگ درس خارج فقه و اصول در آن مدرسه بود، به تحصیل پرداخت. سپس در محضر استاد فریدالدین داماد نیشابوری - از شاگردان امام فخر رازی - کتاب «اشارات ابن سینا» را فرا گرفت. پس از مباحثات علمی متعدد فرید الدین با خواجه، علاقه و استعداد فوق العادة خواجه نسبت به دانش اندوزی نمایان شد و فریدالدین او را به یکی دیگر از شاگردان فخر رازی معرفی کرد و بدین ترتیب نصیرالدین طوسی توانست کتاب «قانون ابن سینا» را نزد «قطب الدین مصری شافعی» به خوبی بیاموزد. وی علاوه بر کتابهای فوق از محضر عارف معروف آن دیار «عطار نیشابوری» (متوفی ۶۲۷ ه‍.ق) نیز بهره‌مند شد.

خواجه که در آن حال صاحب علوم ارزشمندی گشته و همواره به دنبال کسب علوم و فنون بیشتر بود، او پس از تحصیل در نزد دانشمندان نیشابور به ری شتافت و با دانشور بزرگی به نام برهان الدین محمد بن محمد بن علی الحمدانی قزوینی آشنا گشت. او سپس قصد سفر به اصفهان کرد امّا در بین راه، پس از آشنایی با «میثم بن علی میثم بحرانی» به دعوت او و به منظور استفاده از درس خواجه ابوالسعادات اسعد بن عبدالقادر بن اسعد اصفهانی به شهر قم رو کرد.

توسی پس از قم به اصفهان و از آنجا به عراق رفت. او علم «فقه» را از محضر «معین الدین سالم بن بدران مصری مازنی» (از شاگردان ابن ادریس حلی و ابن زهره حلبی) فرا گرفت؛ و در سال ۶۱۹ ه‍.ق از استاد خود اجازهٔ نقل روایت دریافت کرد. آن گونه که نوشته‌اند خواجه مدت زمانی از «علامه حلی» فقه و علامه نیز در مقابل، درس حکمت نزد خواجه آموخته‌است. «کمال الدین موصلی» ساکن شهر موصل (عراق) از دیگر دانشمندانی بود که علم نجوم و ریاضی به خواجه آموخت و بدین ترتیب پژوهش‌گر توسی دوران تحصیل را پشت سر نهاده، پس از سال‌ها دوری از وطن و خانواده، قصد عزیمت به خراسان کرد.